Manapság egyre több gondot jelentenek az úgynevezett drónok, vagyis azok a távirányítású repülő eszközök, melyek segítségével légi felvételeket készíthet lényegében bárki bárkiről és bármiről.
Alex Morrownak köszönhetően azonban van mód a védekezésre.
Egyre több drón az égen
Néhány évvel ezelőtt még legfeljebb a science fiction filmek eleme volt a lakossági robotrepülőgép, ma pedig már néhány ezer forintért vehetünk egyet bármelyik sarki modellárusnál, vagy rendelhetünk egyet az internetről.
Engedély nem kell, ellenben bárhová beküldhetjük a kis szerkezetet, hiszen igen kevés az esély arra, hogy bármit is tenni tudjanak ellene, azt pedig, hogy a miénk, nincs ember, aki ránk bizonyítsa.
És nem csupán a perverzek és az unatkozók játékszere, de a bűnözőké is, hiszen olyan információk birtokába kerülhet odafentről bárki, ami aztán alapja lehet egy komoly betörésnek, vagy éppen egy szellemi termék eltulajdonításának.
Csak óvatosan
A drónok elleni harc már akkor elkezdődött, amikor lakossági kézbe adták a technológiát (tegyük hozzá, hogy nincs olyan kamerás eszköz a világon, amelyre megfelelő tudással ne csatlakozhatna rá a megbízott hozzáértő, így aztán elég csak játszani ahhoz, hogy elősegítői legyünk valami olyasminek, amiről nem is tudunk).
Ellenben a lőfegyveres megoldás abszolút elkerülendő, más egyéb módon pedig szintén csak mások testi épségének veszélyeztetésével lehetne kiiktatni egy drónt.
Alex Morrow jól tudta ezt, így segítségül vette a jó öreg rádióhullámokat.
DroneDefender, a csendes társ
A „fegyver” mindössze 4,5 kilogrammot nyom, könnyen mobilizálható, ellenben hatótávolsága 400 méteres. Nem tesz mást, mint rádióhullámok segítségével kikapcsolja a villanymotort, illetve kiiktatja a rádiókapcsolatot a vezérlő és a drón között.
A szerkezet így leáll és szépen, hangtalanul lezuhan.
Persze így is bőven megvan a veszélye annak, hogy ráesik valakire, vagy valamire, ám ennek kockázata közel sem akkora, mint a levegőbe lövöldözésé, legyen szó bár íjról, vadászcsúzliról, vagy légfegyverről is.