Vannak olyan felszerelések, melyek egyszerűen nem maradhatnak ki a túrahátizsákból. Ezek közé tartoznak az evőeszközök is. Ha többnapos, esetleg több hetes túrára megyünk, akkor nem jó megoldás, hogy az otthoni fazekat, kést, villát, kanalat, poharat stb. bezsúfoljuk a hátizsákba. Miért?

Célspecifikus eszközök előnyben

Evőeszköz és evőeszköz között bizony van különbség. Ami otthonra megfelel, az nem biztos, hogy egy túra során is szerencsés választásnak bizonyul. Ha 20-25 kilós túrahátizsákot cipel az ember a hátán, akkor minden egyes dekagramm számít, ahogy ezt már többször kihangsúlyoztuk. A fém eszcájg (kés, villa, kanál) például túl nehéz ahhoz, hogy magunkkal cipeljük.

Azok, akiknek még megvan a nagyszüleik katonai étkészlete, most talán felszisszennek. Igen, sokan emlékszünk a kompakt kis katonai étkészletre, amelynél a konzervnyitó látta el a foglalat szerepét, s amibe szépen bele tudtuk passzintani a kést, a villát és a kanalat is. Ez valóban kiváló és strapabíró felszerelés volt, de ma már kaphatóak direkt a túrázáshoz készített, ellenálló műanyagból készült étkészletek is.

shutterstock_193526543

Ezek előnye, hogy könnyűek és kis helyet foglalnak. Persze senki ne az eldobható, fehér „party késre” gondoljon. Nyilvánvalóan árulnak gyér minőségű műanyag étkészleteket is, de általában egyszerű megkülönböztetni a gyöngyöt a korpától.

A műanyag túra étkészlet másik nagy előnye, hogy ezek nem karcolják a műanyag edényeket, melyekbe manapság a legtöbben tárolják az élelmiszert. Ha fém kanállal, villával vagy késsel eszünk ezekben az edényekben, akkor könnyen felsérthetjük a felületüket, és a sokadig alkalommal már egészségkárosító anyagok is juthatnak így a szervezetünkbe.

A tárolásról pedig annyit, hogy kaphatóak úgynevezett evőeszköz pántok, melyekre felfűzhető a túra eszcájg. Így nem kallódnak el a hátizsákban, ráadásul filléres tételekről van szó.

 

Ha tetszett, oszd meg másokkal is!

A többi cikket se hagyd ki!