Aki gyakran jár túrázni, az előbb-utóbb megérzi a jó minőségű felszerelés szükségességét. Nem mindegy ugyanis, hogy milyen cipőben, kabátban vagy nadrágban vágunk neki a hosszabb útnak. De hogyan tartsuk tisztán a ruházatot? Mire érdemes figyelni?

8972190_m

Akármennyire jó minőségű egy túrafelszerelés, a gondozására minden esetben szükség van. Ha kellőképp odafigyelünk, akkor nem lesz szükség idejekorán újabb beruházásra. Ez igencsak előnyös, ugyanis egy minőségi felszerelésnek elég borsos ára is lehet. Nézzük most, milyen jó tanácsok lehetnek segítségünkre az öltözékünk megfelelő tisztításában.

A túraöltözéket ne mossuk együtt más ruhákkal, hiszen ezek akár komolyabb problémákat is eredményezhetnek.

A speciális anyagok könnyebben sérülhetnek a mosógépben, ezért kerüljük ezek használatát. Amennyiben lehetőség van rá, inkább válasszuk a kézi megoldást.

A fürdőkádban és a mosdókagylóban különböző kemikáliák rakodhatnak le (pl. szappan, mosószer, fogkrém), Ezek könnyen okozhatnak komolyabb kárt a ruhákban, ezért inkább a külön erre a célra tartott lavorban mossunk.

Minden esetben legfeljebb 40 fokos vizet használjunk. Ellenkező esetben ugyanis sérülhet a túraöltözék speciális bevonata.

A túraboltokban elérhetőek a különböző mosószerek és öblítők, amelyek védik az anyagot, miközben a tökéletes tisztaságot garantálják. Éppen ezért ne használjunk hagyományos szereket, ugyanis ezek nem minden esetben megfelelőek.

11540722_m

A speciális szerek általában impregnáló hatással is rendelkeznek. Amennyiben megbizonyosodtunk róla, hogy ez valóban így van-e, akkor nem kell külön beruháznunk impregnáló sprayre.

A szárítás lehetőleg ne a napon, és ne sugárzó hővel történjen. Éppen ezért ne teregessünk a szabadban, a radiátor, a hősugárzó vagy a konvektor mellett. A legjobb megoldás, ha a ruhát elfektetjük a szárítón, és így biztosítunk számára megfelelő száradási környezetet.

+1. A kabátok tárolásának legmegfelelőbb módja, ha a cipzárt felhúzva vállfára tesszük.

Amennyiben a túraöltözéket sokáig használni szeretnénk, akkor figyeljünk oda néhány dologra, és így biztosítsuk a megfelelő „karbantartást”.

 

Ha tetszett, oszd meg másokkal is!

[wbcr_php_snippet id="7788"]

A többi cikket se hagyd ki!