HIT Show 2019 / Újdonság a Maserintől: “Scout” és “Trapper”: A Maserin két új zsebkést mutatott be a HIT Show-n. Ebben a cikkben bemutatjuk a két új kést az olasz Maniago-ból. Azt is elmondjuk, hogy ez a kések miért érdekesek jogilag is.
Írta: all4shooters
Az új Maserin Scout összecsukható kést a 2019-es HIT Show-n mutatták be, nagyon könnyű és jól alkalmazható a mindennapi feladatokra.
Ezeknek az összecsukható késeknek nincs pengelezáró szerkezetük. Ezek a kések majdnem teljesen eltűntek a piacról, de egyes országok korlátozásai miatt, köztük Nagy-Britannia (ahol a tiltottak az olyan kések, amiknél a penge blokkolva van, vagy egy kézzel kinyithatóak), ismét virágzásnak indultak. Az olyan hagyományos formájú összecsukható késeket, mint a „Resolza” Szardíniáról, már régóta használják nehezebb munkákhoz is. A kérdés mindig ugyanaz, és minden fegyverre vonatkozik: Ha tudjuk, hogyan kell bánni vele és óvatosak vagyunk, akkor alig történhet valami. Minden esetre az új Maserin késeken nincs zár. A kinyitáshoz mindkét kezünkre szükség van, így az olyan országokban is árulhatóak, ahol szigorúbbak a törvények.
Az új Maserin Scout összecsukható kés a mindennapi feladatokhoz
Nézzük meg alaposabban az új Maserin késeket! Kezdjük a Scout modellel, amit a klasszikus Maniago „Maniera” inspirált. Egy könnyű összecsukható késről van szó D2 acélból készült utility pengével stonewashed színben, a penge hossza 8 mm, vastagsága 2,2 mm. A penge kinyitásának megkönnyítésére újra egy körömvájat található rajta, ami évekig az egyetlen segítség volt a kezelhetőségben – mielőtt megjelentek a csapok vagy a lyukak. A markolat lehet olívafából vagy micarta-ból, piros, szürke, kék, zöld vagy rózsaszínben. A Scout modell csak 80 g-os. Ez a könnyűsúlyú tehát ideális kísérő egész nap. Az ára kb. 50 euro.
A Maserin Scout pengéje 80 mm-es D2 acélból készült és kőmosott felülete van. A markolat micarta-ból készült és különböző színekben kapható.
Maserin Trapper: Az új könnyű kés
Az új Maserin Trappert a maniago-i klasszikus összecsukható kés felújított változataként jellemezhetnénk, D2 acélból készült szatinált felületű Long-Clip pengével. A penge 85 mm hosszú és 2,2 mm vastag. A markolat egyszerű. Két markolat borításból áll, ami micarta-ból készült, színe lehet barna, szürke, fekete vagy zöld, ezeket imbusz csavarokkal rögzítették az acél részhez. A markolat hátsó részén található egy fül, egy szíj vagy kis lánc számára. A Trapper tényleg pihekönnyű, 86 g: Alig vesszük észre, hogy bent van a táskában.
A Maserin Trapper egy igazi könnyűsúlyú: Habár a penge 85 mm hosszú, a teljes súlya csupán 86 g.
A Maserin Trapper összecsukása súrlódáson alapul, így nem blokkolja sem gomb, sem perem a pengét.