A hagyományos fülvédőkkel alapvetően az a probléma, hogy bár védik használóikat a halláskárosodástól, ám lényegében teljesen süketté is teszik őket.
A Howard Light Impact azonban egy abszolút hiánypótló innovációval lépett elő, melynek közvetlen előzménye ilyen minőségben nincs a piacon.
Halljuk, miért is!
Akár a zenei stúdiókban
A stúdiótechnikát vették alapul a fülvédő gyártói, bár technikai értelemben mégsem fejhallgatóról van szó, inkább egy izgalmas hibrid megoldásra kell gondolnunk.
A zenei anyagok rögzítése során két fontos eszköz ma már elmaradhatatlan a stúdiókabinokban. Az egyik a kompresszor, a másik a zajzár. Kezdjük az utóbbival.
A zajzár feladata, hogy bizonyos frekvencia alatt, vagy fölött ne engedje be a jeleket a mikrofonba, hiszen ha nem használnának ilyen eszközt, az egyes sávok rögzítése során rengeteg felesleges zajt (kattogás, akusztikai zörejek, fejhallgatóból kiszűrődő alapok) is fel kellene venni, melyek későbbi eltávolítása nagyon macerás.
A kompresszor hasonló feladatot lát el. A kompresszálás során a hangok kiugró magas-, mély- és középtartományait „vágja le” az eszköz, amiképpen a halk hangokat felerősíti, a túl hangosakat pedig lehalkítja. Az eredmény, egy olyan intervallum, melyen belül mindent hallunk, de sem hangosan, sem túl halkan.
A Howard Light Impact fülvédő is hasonlóképpen működik. A lövés hangerejét automatikusan lecsökkenti, ellenben a beszédét, illetve a halkabb, távolabbról érkező zajokét optimalizálja oly módon, hogy hallhassuk.
Air Flow technológia
A rendszer motorja a szabadalmaztatott Air Flow technológia. Lényege, hogy a fülvédőbe jutó levegő kerül szabályzásra, így a hangtompítás, illetve a hangfelerősítés szabályzását úgy oldja meg az eszköz, hogy ha úgy érzékeli több, ha úgy, akkor kevesebb levegőt enged eljutni a fülhöz.
A fülvédő világszerte egyre népszerűbb, s nagyon alacsony árának köszönhetően elmondhatjuk róla, hogy minden vadász és sportoló megteheti magának, hogy beszerezzen egyet, újonnan.