Néhány gondolat a rókáról… (Nimród, 1979. november)
dr. Nagy Gyula: Néhány gondolat a rókáról Évtizedek óta folyik a „rókavita”: „hasznos”-e vagy „káros”, pusztítsuk vagy védjük-e a rókát. Mint legtöbbször, itt is a középúton van az igazság: a mezőgazda szempontjából az apró rágcsálók pusztításával feltétlenül nagy hasznot hajt, az apróvadas területen pedig, különösen tavaszidőben, nem tűrheti nagy számban a vadász. De más szempontos is közbeszólnak: a róka a veszettség [...]









