Ha egy olyan erdőben ragadunk napokra, vagy ne adja az ég- hetekre, amely alapvetően számtalan lehetőséget tartogat túlélésünket elősegítendő (az állatok sem halnak éhen ugyebár), ellenben nem vagyunk jártasak a különféle technikák terén, talán meglepő, de egy pamutzokni hihetetlenül sokat segíthet.

Nézzük, miről is van szó!
A zokni, mint vízszűrő
Igaz ugyan, hogy egy büdös és egyébként is igencsak használtnak minősülő zokni nem a legétvágygerjesztőbb dolog a világon, mégis nagy segítségünkre lehet, ha vizet kell szűrni

Persze itt most ne a világszerte elismert magyar víztisztítási technológiák hatékonyságára gondoljunk, amellyel akár közvetlenül  a szennyvízből is képes a hadsereg víztisztító alakulata ivóvizet varázsolni! Arról van szó csupán, hogy a homokos, szemcsés, faágakkal, levelekkel teli vízből szükség esetén viszonylag elfogadható állagú vizet szűrhetünk a zoknival.
Csiholjunk tüzet zoknival!
Amennyiben csak nagyon nehezen tudunk tüzet gyújtani, mert mondjuk éppen nedves, párás az idő és nincs száraz gyújtósnak valónk sehol sem, akkor néhány, a zokniból kihúzott pamutszállal segíthetünk magunkon, hiszen hamar lángra kap már egy kevés anyag is.

10084504_m
Elsősegély
Ha megsérülünk, de egész egyszerűen nincs mivel fedni a sebet a rapid fertőtlenítési próbálkozásokat követően, akkor is jól jöhet a zokni tiszta részének egy darabja. Arról nem s beszélve, hogy a gumírozás kiváló sebszorító is.
Legyen nálunk plusz zokni!
A helyzet azonban az, hogy mit sem ér a zokni, még ha ennyi mindenre is tudjuk használni, ha nem marad a lábunkon. Mert feltört, sebes lábbal az ember sajnos nagy valószínűséggel halálra van ítélve, ha ki kell jutnia az erdő mélyéről.
Éppen ezért minden túra előtt tegyünk be a hátizsákba egy tiszta váltózoknit. Biztos, ami biztos!

Lábukra a legjobban a lápos, vizes területeken kell vigyázni, különösen trópusi körülmények között, hiszen egy komolyabb fertőzés az élébe kerülhet egy jól táplált, életerős embernek is.

 

 

Ha tetszett, oszd meg másokkal is!

A többi cikket se hagyd ki!